wtorek, 23 kwietnia 2024

Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Szkoła w Dusocinie ma 250 lat!

W środę 12 września Szkoła Podstawowa im. Ludwika Rydygiera w Dusocinie świętowała swoje 250 lecie istnienia. Niewiele szkół w Polsce może się poszczycić tak długą historią i tradycją.

W imieniu swoim oraz mieszkańców Gminy Grudziądz i pracowników urzędu gminy Wójt Andrzej Rodziewicz złożył najserdeczniejsze życzenia z okazji okrągłej rocznicy istnienia szkoły.

Uroczystość rozpoczęto od mszy plenerowej z udziałem Biskupa Kujawsko – Pomorskiego Wiesława Śmigla. Świętu szkoły towarzyszyły liczne występy na scenie uczniów i zaproszonych gości.

Na zaproszenie Wójta Gminy Grudziądz naszą gminę ponownie odwiedził Chór Męski Dzwin z Państwowego Uniwersytetu Weterynarii we Lwowie, który w towarzystwie męskiego chóru Echo z Grudziądza wykonali swoje najlepsze pieśni. Na scenie w doskonały sposób zaprezentowała się również Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gminnego Centrum Kultury z Kurzętnika.

Nie mogło zabraknąć tortu, którego smak z pewnością na długo zapamiętają uczestnicy uroczystości.

W uroczystości wzięli udział licznie zaproszeni goście: Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Zastępca Wójta Gminy Grudziądz Jacek Zyglewicz, Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz Hanna Kołodziej, Prezydent Grudziądz Robert Malinowski, Starosta Powiatu Grudziądzkiego Edmund Korgol, Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober, Kujawsko-Pomorski Kurator Stanisław Gralik, Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego Jarosław Pająkowski, kierownik Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy prof. Arkadiusz Jawień, Prezes Towarzystwa Chirurgów Polskich Marek Jackowski, wieloletni dyrektorzy szkoły w Dusocinie Krystyna Sadowska oraz Elżbieta Miłkowska, syn pierwszego po II wojnie światowej dyrektora  szkoły i kronikarza Stanisław Redlarski, zasłużeni nauczyciele, Radni Gminy Grudziądz, Radni Powiatu Grudziądzkiego, Sołtysi, Dyrektorzy Szkół z Gminy Grudziądz i Gminy Rogóźno, przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu, przedstawiciele Nadleśnictwa Jamy, Przedstawiciele OSP.

Ponadto na zaproszenia Wójta Gminy Grudziądz na uroczystości rocznicowe przybyła delegacja z partnerskiej miejscowości Winniki na Ukrainie z Burmistrzem Wladimirem Kvurtem na czele.

Data dodania 14.09.2018