piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Podsumowanie obozu MDP Gminy Grudziądz

Zakończył się obóz sportowo-pożarniczy, który miał na celu przygotowanie naszych młodzieżowych drużyn, działających w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych, do działań na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

Dzieci przebywały w Ośrodku Wypoczynkowym Korsarz w miejscowości Chłapowo, gm. Władysławowo. Program pracy naszych drużyn był bardzo intensywny i wypełniony aktywnością fizyczną do ostatniej minuty.

Blok zajęć sportowych prowadził instruktor sportu  z Centralny Ośrodka Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma Cetniewo we Władysławowie. Na tym ośrodku odbyła się olimpiada sportowa, podczas której dzieci miały możliwość zapoznania się z tego typu obiektem sportowym.

Zajęcia z pożarnictwa prowadziła jednostka straży pożarnej z Władysławowa, którą dzieci odwiedziły i gdzie miały możliwość zapoznania się z służbą oraz sprzętem pożarniczym.

Obóz był dobrą okazją do zwiedzenia lokalnych atrakcji. Drugiego dnia obozu dzieci odwiedziły port w Władysławowie oraz odbyły rejs statkiem po Bałtyku. Czwartego dnia odwiedzony został Hel, gdzie młodzież uczestniczyła w pokazie karmienia fok, zwiedziła Muzeum Obrony Wybrzeża i latarnię morską.

Podczas całodniowej wycieczki do Trójmiast zwiedzone zostały następujące miejsca: Centrum Nauki Eksperyment, skwer Kościuszki w Gdyni z wstępem na Dar Pomorza, pomnik Westerplatte, Stocznia Gdańska.

W tym miejscu szczególne podziękowania kierujemy do osób, które czuwały nad bezpieczeństwem dzieci: Kierownik kolonii Emilii Kłończyńskiej, wychowawcą Wojciechowi Kossowskiemu, Wojciechowi Schmidt, Weronice Tuchomskiej oraz przedstawicielowi organizatora obozu z Stowarzyszenia Nasze Szwederowo Marcinowi Głon.

Łączny koszt organizacji 10 dniowego obozu wyniósł 49 820 zł. Pieniądze na obóz pozyskała Ochotnicza Straż Pożarna z Dusocina: 30 000 zł, które przekazała w formie dotacji celowej Gmina Grudziądz a 19 820 zł Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Data dodania 29.08.2018