czwartek, 28 marca 2024

Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Sobota z Promykiem po raz XV

W minioną sobotę na obiekcie G.O.W. Delfin w Białym Borze odbyła się piętnasta edycja festynu integracyjnego dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin pod nazwą „Sobota z Promykiem”.

Stowarzyszenie PROMYK przygotowało dla uczestników festynu moc atrakcji – tj. pokaz sprawności Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu, pokaz ratownictwa medycznego Młodzieżowego Patrolu PCK, pokaz karate SHORIN-RYU, pokaz tańca ZUMBA, gry i zabawy z nagrodami (przeprowadzono ponad 20 różnych konkurencji), przejażdżki bryczką, strzelanie z wiatrówki, czy też rejs żaglówką. Jednymi słowy każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Impreza odbyła się pod patronatem Wójta Gminy Grudziądz oraz przy wsparciu Gminy Grudziądz oraz pomocy Gminnego Ośrodka Wypoczynkowego Delfin.

Podczas festynu na ręce Zastępy Wójta Gminy Grudziądz Jacka Zyglewicza Stowarzyszenie Promyk  uroczyście wręczyło statuetkę „Promyk Nadziej” za wieloletnie propagowanie pokonywania barier pomiędzy niepełnosprawnymi i sprawnymi oraz wspieranie działań organizacji społecznych, a także instytucji na rzecz osób niepełnosprawnych. Za propagowanie idei woluntaryzmu dla dobra drugiego człowieka.

Data dodania 27.08.2018