wtorek, 23 kwietnia 2024

Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Relacja z wyprawy rowerowej do Winnik

W dniach 18-22 sierpnia trójka reprezentantów naszej gminy wyruszyła na wyprawę rowerową do partnerskiej miejscowości Winniki na Ukrainie. Głównymi celami przedsięwzięcia były promocja Gminy Grudziądzką, zacieśnienie współpracy pomiędzy dwoma gminami oraz promocja turystyki rowerowej.

Wyprawa została podzielona na pięć dni, podczas których rowerzyści przejechali łącznie ponad 730 kilometrów z średnią prędkością pomierzy 28 a 30 km/h. Pierwszego dnia rowerzyści pokonali 158 kilometrów i zatrzymali się w Jednostce Państwowej Straży Pożarnej (JRG1) w Płocku. Drugi dzień zakończono w miejscowości Białobrzegi z pokonanym dystansem 159 km - gdzie ponownie mogli liczyć na gościnność PSP. Podczas trzeciego dnia przejechali najdłuższy dystans 166 kilometrów i noc spędzili na polu namiotowym w Kraśniku.  Czwarty dzień był najbardziej górzystym etapem wyprawy, który został zakończony w miejscowości Krasnobród na Roztoczu – uczestnicy wyprawy  przejechali tego dnia 135 km. Ostatni dzień jazdy na rowerze w głównej mierze przebiegał drogami ukraińskimi. Do Winnik dojechali około godziny 19.00 czasu lokalnego, gdzie zostali przywitani przez Zastępcę Burmistrza Winnik Bogdana Shustera.
Podczas pobytu w naszej partnerskiej miejscowości delegacja Gminy Grudziądz aktywnie uczestniczyła w obchodach Święta Flagi Narodowej, festynie zorganizowanym z okazji Dni Winnik, otwarciu wystawy malarskiej oraz obchodach Święta Niepodległości.

Uczestnicy rajdu ubrani byli w koszulki kolarskie z logo Gminy Grudziądz ufundowane przez Wójta Gminy Grudziądz. Ponadto zabezpieczenie trasy przejazdu zapewniła Gmina Grudziądz poprzez wsparcie techniczne.

Droga przebiegła bez większych przeszkód, a podczas całej wyprawy jej uczestnikom dopisywały bardzo dobre humory. Zorganizowane przedsięwzięcie i podjęte przez nich wyzwanie zasługuje na największe słowa uznania. Serdeczne gratulujemy zaciętości i wytrwałości w osiągnięciu tego celu.

Data dodania 27.08.2018