środa, 24 kwietnia 2024

Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Poszerzenie oferty edukacyjnej w placówkach oświatowych na terenie gminy Grudziądz

Miło nam Państwa poinformować, że Gmina Grudziądz otrzymała dofinasowanie projektu pt. „Poszerzenie oferty edukacyjnej w placówkach oświatowych na terenie gminy Grudziądz", który został złożony w odpowiedzi na konkurs ogłoszony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lat 2014 - 2020 nr konkursu RPKP.10.02.02-IZ.00-04-113/17, Oś Priorytetowa 10 Innowacyjna edukacja, Działanie 10.2 Kształcenie ogólne i zawodowe, Poddziałanie 10.2.2 Kształcenie ogólne.
Całkowita wartość projektu wynosi 1 174 545,24 zł, w tym wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi 1 115 817,97, wkład własny Gminy Grudziądz w realizację projektu wynosi 58 727,27 zł.
Celem projektu jest wsparcie szkół, nauczycieli i uczniów w zakresie:
  • kształcenia kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy oraz właściwych postaw (kreatywności, innowacyjności) i umiejętności (pracy zespołowej),
  • tworzenia warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu,
  • zwiększenia wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie nauczania i rozwijania kompetencji informatycznych,
  • wdrażania programów wspomagających szkołę w procesie indywidualizacji pracy
    z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i w pracy z uczniem młodszym.
Po wakacjach na uczniów szkół Gminy Grudziądz czeka wiele nowych atrakcji. Prowadzone będą koła zainteresowań rozwijające kompetencje uczniów. Do wyboru będą zajęcia matematyczne, przyrodnicze, językowe. Poziom zaawansowania zajęć dostosowany będzie do potrzeb uczniów. Szkoły, aby podnieść jakość i atrakcyjność zajęć zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt do programowania, przeprowadzania eksperymentów, czy też nauki języka. Zakupione zostaną m.in. komputery, tablety, roboty, tablice interaktywne, multimedialne programy terapeutyczne, słowniki, modele brył, gry rozwijające percepcję wzrokowa, wyposażenie pracowni do przedmiotów przyrodniczych. Uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych otrzymają również wsparcie. W ramach projektu będą prowadzone zajęcia logopedyczne, socjoterapeutyczne.
Projekt zakłada również podniesienie kompetencji i kwalifikacji nauczycieli w zakresie wykorzystania metod eksperymentu naukowego w edukacji oraz w zakresie korzystania
z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych poprzez szkolenia czy też studia podyplomowe.
Rekrutacja do projektu rozpocznie się z początkiem roku szkolnego. Szczegółowych informacji będą udzielać dyrektorzy szkół Gminy Grudziądz.

Data dodania 03.07.2018