czwartek, 28 marca 2024

Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Umowy w ramach Działaj Lokalnie podpisane

25 czerwca br. na obiekcie Fort Wielka Księża Góra odbyło się uroczyste podpisanie umów grantowych w ramach programu Działaj Lokalnie X, Polsko – Amerykańskie Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 18 stowarzyszeń i grup nieformalnych z terenu czterech gmin, tj. Gminy Grudziądz, Gminy Lisewo, Gminy Chełmża i Gminy Wąpielsk.

Podczas spotkania Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz przywitał zaproszonych gości, a także pogratulował i życzył organizacjom powodzenia w realizacji swoich projektów. Zwrócił również uwagę na istotność obecności organizacji pozarządowych w codziennym życiu mieszkańców każdej z gmin. Po zakończeniu uroczystego podpisania umów zaproszeni goście udali się na zwiedzanie Fortu WKG.

Sygnatariuszami umów było Stowarzyszenie Kuźnia Inicjatyw Lokalnych w Lisewie  oraz stowarzyszenia i grupy nieformalne. Kwota jaka została rozdysponowana pomiędzy projekty, które otrzymały dofinansowanie to 55.000,00 zł z czego 15.300,00 trafi do organizacji z terenu Gminy Grudziądz. Warto zaznaczyć, że do konkursu zgłoszono 22 działania na łączną kwotę ponad 97 tys. zł.

Zadania, które zostaną zrealizowane na terenie Gminy Grudziądz:

- Od juniora do seniora, czyli wielopokoleniowy zawrót głowy, realizowane przez Stowarzyszenie Ku Dobremu z Wielkiego Wełcza – pierwsze miejsce na liście rankingowej,

- Szkółka biegania i szlak Delfin Run, realizowane przez Stowarzyszenie Sport i Rekreacja Delfin z Białego Boru – drugie miejsce na liście rankingowej,

- Małe przedszkolaki – świadomi obywatele, realizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola Krasnal w Nowej Wsi,

- Nasze polskie smaki, realizowane przez grupę nieformalną z Małego Rudnika.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Stowarzyszeniu Fort Wielka Księża Góra za udostępnienie obiektu i pomoc w organizacji uroczystości.

Data dodania 26.06.2018