piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

60-lecie OSP Ruda

5 maja jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Ruda w Małym Rudniku świętowała 60-lecie swojej działalności. Z tej okazji Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz oraz Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz Hanna Kołodziej w imieniu władz samorządowych oraz mieszkańców złożyli druhom jednostki OSP Ruda najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy szacunku i uznania za służbę, trud, poświęcenie i ofiarność.

Podczas uroczystości dokonano odznaczeń najbardziej zasłużonych druhów i druhen.  Z okazji okrągłej rocznicy działalności straży Urząd Gminy Grudziądz wydał broszurę opisującą historię i działalność OSP Ruda.
BROSZURA

W uroczystości wzięli udział: Prezydent Grudziądz Robert Malinowski, Starosta Grudziądzki Edmund Korgol, Zastępca Wójta Gminy Grudziądz Jacek Zyglewicz, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu z Komendantem Robertem Gutowski na czele, delegacje z jednostek OSP Gminy Grudziądz oraz sąsiednich gmin, z Radni i Sołtysi Gminy Grudziądz, Radni Powiatu Grudziądzkiego, pracownicy Urzędu Gminy Grudziądz oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy z naszej gminy.

Ponadto z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka OSP Wielki Wełcz zorganizował uroczystość w dniu 3 maj, OSP Piaski w dniu 4 maja oraz OSP Szynych w dniu 6 maja. Podczas uroczystości w Szynychu dokonano symbolicznego otwarcia boksu garażowego na znak zakończenia inwestycji jaką była termomodernizacja budynku.

Data dodania 09.05.2018