Gmina Grudziądz Wyjątkowa z natury

czwartek, 25 kwietnia 2024

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Wielki sukces młodych piłkarek

Wielki sukces 10 letnich piłkarek z Szkoły Podstawowej w Sztynwagu (trenujących na co dzień w LKS Węgrowianka Węgrowo), które w XVIII Finale Wojewódzkim turnieju piłki nożnej U-10 dziewcząt o Puchar Tymbarku wywalczyły III miejsce.

W eliminacjach grupowych pokonały 7:1 UKS Kanię Toruń i  9:0 SP 3 Wąbrzeźno. Kończąc eliminacje grupowe na I miejscu w spotkaniu półfinałowym przegrały z wielokrotnym zwycięzcą rozgrywek wojewódzkich Tęczą Bydgoszcz 0:8. W meczu o brązowy medal młode futbolistki pokonały ponownie 1:0 SP III Wąbrzeźno. Najlepszą bramkarką turnieju została Oliwia Ramlau, natomiast Wiktoria Karasek z 14 bramkami znalazła się na trzecim miejscu wśród najlepszych strzelczyń turnieju.

Skład drużyny: Oliwia Ramlau, Hanna Kusiowska (2 bramki), Maria Lemańska, Rozalia Szulerecka, Zuzanna Zakrzewska (1 gol), Wiktoria Karasek (14 bramek), Karolina Rączka, Zofia Lubańska, Klaudia Becker. Trener: Sławomir Piłat, kierownik drużyny: Robert Wójcik. Tym samym powtórzyły sukces dziewcząt rocznika 2000 z 2010 roku, gdzie najlepszym strzelcem turnieju była Daria Gugała, obecnie grająca w I ligowym KP Bydgoszcz. Zwycięzca rozgrywek Tęcza Bydgoszcz U-10 będzie reprezentować Województwo Kujawsko - Pomorskie  na zawodach ogólnopolskich 2 maja na stadionie Legii Warszawa.

W tym samym finale wystartowały dziewczęta w kategorii U - 12, ale po zajęciu w grupie III miejsca odpadły z turnieju. Skład drużyny: Michalina Mikołajczak, Dominika Teresak, Natalia Rogowska, Amelia Śliwińska, Nikola Kempińska, Amelia Cerska, Zuzanna Goliszek, Oliwia Błażejewska, Julia Łukaszyk, Julita Niebojewska. Opiekun: Sławomir Piłat, kierownicy drużyny: Krystyna Cerska i Sylwia Mikołajczak.

Informacja nadesłana przez trenera Sławomira Piłata.