piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Relacja ze spotkania z cyklu "Poznajemy piękno i możliwości świetlic gminy Grudziądz" - Świetlica w Sosnówce

Dnia 17 marca 2018 r. odwiedziliśmy świetlicę w Sosnówce. Była to już piąta wizyta w ramach cyklu "Poznajemy piękno i możliwości świetlic gminy Grudziądz.

Piękne położenie świetlicy w otoczeniu lasu i mennonickich śladów historycznej przeszłości tego rejonu są dużymi atutami gminnego obiektu. Gospodarzem świetlicy od kilkunastu lat jest pani Bożena Bochen, która dba o wygląd świetlicy. Jest też liderem Koła Gospodyń w Sosnówce. Współpraca z sołtysem panem Mirosławem Basakiem układa się bardzo dobrze. Pomagają sobie i wspierają wzajemnie przy realizacji działań na rzecz sołectwa.

Podczas marcowego spotkania w świetlicy w Sosnówce uczestnicy wykonali dla siebie papierowe krokusy i narcyzy. Prace były kolorowe, a kwiaty wyglądały "jak żywe". Te mini-warsztaty odbyły się pod kierunkiem pani Aleksandry Czaplińskiej i pani Teresy Rathsman-Dziemiańczuk.

Te "papierowe dzieła" panie wykonują od 18 lat. Chętnie dzielą się swoją pasją z innymi. Pani Aleksandra aktualnie prowadzi zajęcia z dziećmi w Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Rudniku. Okazuje się, że o wyglądzie "papierowych kwiatów" decydują nie tylko zręczne ręce, ale ważny jest rodzaj krepy użyty do ich wykonania.

Serdeczna atmosfera, ożywione rozmowy, współpraca przy robieniu "papierowych kwiatów", gorąca kawa i smaczne ciasto domowego wypieku - to wszystko było możliwe dzięki gospodarzom i paniom z Koła Gospodyń w Sosnówce.

Bardzo dziękuję: pani Bożenie Bochen, pani Aleksandrze Czaplińskiej, pani Teresie Rathsmann-Dziemiańczuk, sołtysowi panu Mirosławowi Basakowi i Paniom z Koła Gospodyń w Sosnówce za pomoc przy realizacji, zaangażowanie i pracę przed i po spotkaniu.

Bardzo dziękuję
Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz Hanna Kołodziej