sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Uczą się eksperymenty w SP Mokrem

Od II semestru w Szkole Podstawowej im. Jana Twardowskiego w Mokrem, przy współpracy z Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu zaczęła działać „Mobilna Pracownia PASCO”. Dzięki temu uczniowie będą mieli możliwość odkrywać tajniki fizyki, chemii, biologii, geografii i przyrody, wykonując ciekawe eksperymenty. Mobilna pracownia jest wyposażona w laptopy dla uczniów oraz szereg zestawów czujników, próbek i innych urządzeń. Przygoda z nauką będzie trwała cały rok.
W naszym województwie jest tylko pięć takich mobilnych pracowni, dlatego cieszymy się, że trafiła właśnie do naszej szkoły.

--

źródło: zdjęcia i artykuł na podstawie wpisu https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-ksJana-Twardowskiego-w-Mokrem-420464528015146/

Data dodania 13.03.2018