czwartek, 25 kwietnia 2024

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Warsztaty Przyszłościowe „Budynek szkoły i jego otoczenie w perspektywie 5 lat”

3 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej w Piaskach im. Szarych Szeregów odbyły się warsztaty przyszłościowe w ramach udziału uczniów w programie "Młodzi w Akcji", który jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w partnerstwie z Fundacją Banku Zachodniego WBK oraz Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności w ramach programu Szkoła Ucząca się.

W różnorodności siła – tak można w skrócie opisać warsztaty przyszłościowe. To metoda, która pozwala na wypracowanie wspólnej wizji osobom z różnych grup interesów. Celem programu było włączenie uczniów do procesu współdecydowania wspólnie z przedstawicielami różnych grup o tym, jak ma w przyszłości wyglądać miejsce, w którym żyją.

W warsztatach udział wzięło 19 zaproszonych gości. Mieliśmy zaszczyt gościć na naszych warsztatach Kierownika Referatu Oświaty Gminy Grudziądz, Sołtysa sołectwa Piaski, Sołtysa sołectwa Marusza, Radną Gminy Grudziądz, Radnego Powiatu Grudziądzkiego, Radnego Gminy Grudziądz, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Piaskach, Przedstawicieli Rady Rodziców, Przedstawiciela społeczności lokalnej, Przedstawicieli Rady Pedagogicznej jak również Przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

Osobami, które prowadziły warsztaty byli uczniowie klasy III gimnazjum Katarzyna i Kacper. Podczas warsztatów przeszliśmy przez 4 istotne etapy. Zaczynając od etapu przygotowawczego, poprzez krytykę, utopię aż do realizacji. Uczestnicy warsztatów wypracowali wizję idealną budynku szkoły i jego otoczenia. Zadaniami priorytetowymi okazało się realizacja:

1. Kącika rekreacyjno-wypoczynkowego, zarówno wewnątrz szkoły jak i na zewnątrz.

2. Budowa nowoczesnego kompleksu sportowego.

3. Budowa ścieżek pieszo-rowerowych do szkoły, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom.

4. Stworzenia specjalistycznych sal językowych i tematycznych.

W związku z powyższym Grupa Projektowa podejmie działania w celu realizacji powyższych zagadnień. Będziemy Państwa informować na bieżąco o naszych działaniach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za przybycie i kreatywne działania.

Informacja nadesłana z SP Piaski.

Data dodania 05.02.2018