środa, 24 kwietnia 2024

Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Dotacja z UE dla ZOZ Gminy Grudziądz

W dniu 10 stycznia 2017 roku we wszystkich  Ośrodkach  zdrowia podległych Zakładowi Opieki Zdrowotnej Gminy Grudziądz  odbyło się specjalistyczne szkolenie z zakresu obsługi defibrylatorów. Szkolenie przeprowadził przedstawiciel firmy Emtel Śliwa sp.k Pan Tomasz Rynkiewicz.  Urządzenia zostały zakupione  ze środków budżetu Unii Europejskiej w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego.
Dla przypomnienia, Kierownik ZOZ Pani Kamila Besciak  w dniu 21 sierpnia 2017 roku złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pn. Wyposażenie Zakładu opieki Zdrowotnej Gminy Grudziądz w specjalistyczny sprzęt  diagnostyczny. Projekt uzyskał pozytywną  rekomendację  i skierowany został do dofinansowania . W  wyniku realizacji projektu Zakład Opieki Zdrowotnej wzbogacił się o 3 szt. Defibrylatorów oraz aparat USG  z funkcją Dopplera, które poza standardowym zakresem badań pozwala do jak najwcześniejszego wykrywania nawet drobnych schorzeń tętnic i żył, które w konsekwencji mogą prowadzić do  udaru mózgu, zawału serca czy zatorowości płucnej.

Data dodania 11.01.2018