piątek, 19 kwietnia 2024

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Budżetowa Sesja Rady Gminy Grudziądz

Dziś, tj. 28.12.2018 podczas XLVIII Sesji Rady Gminy Grudziądz radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Grudziądz na 2018 rok. Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie i bez uwag zaopiniowała przyszłoroczny budżet Gminy Grudziądz.

Podczas XLVIII sesji Radni podjęli uchwały w sprawie:

1. uchwalenia budżetu Gminy Grudziądz na 2018 rok;

2. Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Grudziądz na lata 2018-2029;

3. zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na 2017 r.;

4. zmieniająca Wieloletnią Prognozę Finansową  Gminy Grudziądz;

5. zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Grudziądz na 2018 rok;

6. zmieniająca uchwałę w sprawie nadania  statutu  Zakładu Opieki Zdrowotnej Gminy Grudziądz;

7. przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2018 rok;

8. przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu    położonego w miejscowości Węgrowo w sąsiedztwie drogi gminnej nr 040370C, gmina Grudziądz;

9. nadania nazwy ulicy drodze gminnej;

10. nadania nazwy ulicy drodze wewnętrznej;

11. nadania nazwy ulicy drodze wewnętrznej;

12. nadania nazwy ulicy drodze gminnej i drodze wewnętrznej;

13. wyrażenia zgody na wydzierżawienie nieruchomości położonej na działce 2/18, obręb 38 gmina-miasto Grudziądz;

14. zatwierdzenia dopłat do taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków.

Miłym akcentem podczas sesji było uhonorowanie za 30 lat pełnienia funkcji Sołtysa Węgrowa pani Hanny Guzowskiej. Z tej okazji Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz oraz Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz Hanna Kołodziej złożyli gratulacje pani Guzowskiej.

Data dodania 28.12.2017