czwartek, 28 marca 2024

Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Projekty dotyczące wsparcia na założenie własnej działalności gospodarczej

Informujemy, że firma Kompass consulting rozpoczęła na terenie województwa kujawsko – pomorskiego projekt finansowany z Unii Europejskiej, który wspiera osoby bezrobotne i bierne zawodowe w rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej.

Projekty dotyczą wsparcia na założenie własnej działalności gospodarczej.

1/. Biznes women to Ty! -  projekt skierowany do kobiet bezrobotnych lub biernych zawodowo

Program wspierania przedsiębiorczości i samozatrudnienia kobiet powyżej 30r.ż., bez zatrudnienia w województwie kujawsko-pomorskim, w szczególności w powiatach o najwyższej stopie bezrobocia

2/. PRZEDSIĘBIORCY NA START! Program wspierania przedsiębiorczości i samozatrudnienia osób powyżej 30r.ż., bez zatrudnienia w województwie kujawsko-pomorskim, w szczególności w powiatach o najwyższej stopie bezrobocia.  Projekt skierowany do kobiet i mężczyzn.

osoby zainteresowane udziałem w projekcie Przedsiębiorcy na start! muszą ponadto należeć przynajmniej do jednej z poniższych kategorii:

osoby powyżej 50 roku życia,

kobiety,

osoby z niepełnosprawnościami

osoby długotrwale bezrobotne (pozostające bez pracy ponad 12 m-cy)

osoby o niskich kwalifikacjach (wykształcenie maksymalnie średnie)

Wykluczone miejscowości to : Bydgoszcz, Toruń, powiat bydgoski, powiat brodnicki i powiat świecki.

Ze wsparcia wyłączone są osoby, które posiadały wpis do CEIDG, były zarejestrowane w KRS lub prowadziły działalność na podst. odrębnych przepisów w okresie 12 m-cy poprzedzających przystąpienie do projektu

W obydwu projektach uczestnicy mogą otrzymać bezzwrotną dotację (22.600 zł) na założenie własnej działalności gospodarczej oraz różne rodzaje wsparcia finansowego i szkoleniowo-doradczego:

1.       Diagnoza kompetencji zawodowych w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej oraz indywidualny plan działania (2h/os)

2.       Wsparcie szkoleniowo-doradcze przygotowujące do rozpoczęcia działalności gospodarczej:

v  indywidualne poradnictwo biznesowe (4h/os)

v  indywidualne poradnictwo psychologiczne (3 h/os)

v  szkolenia ABC  przedsiębiorczości i tworzenie biznesplanu (24h)

3.       Bezzwrotna dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej (39 os.)

4.       Wsparcie pomostowe:

v  wsparcie finansowe (otrzymywane do końca grudnia 2018r. -  1300 pln)

v  wsparcie szkoleniowo-doradcze

v  poradnictwo specjalistyczne (prawne, księgowe) (3 porady/os)

v  specjalistyczne szkolenia-kursy (3 grupy x 2 szkolenia)

v  asystentura-mentoring (ok. 10 h/os)

Beneficjent musi prowadzić działalność przez rok (na co otrzymuje comiesięczne wsparcie w kwocie 1300zł, na ZUS, rachunki itd). Po tym czasie albo kontynuuje prowadzenie działalności już samodzielnie albo zamyka działalność bez żadnych konsekwencji.

Kontakt do osoby zajmującej się projektem:

Maciej Matouszek

Tel. 509 633 653

mailto:m.matouszek@kompass-consulting.pl

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc,

Anna Haremza

Kompass-consulting