środa, 24 kwietnia 2024

Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Z biblioteką nam do twarzy - wyjątkowa wystawa

W dniu 15 grudnia 2017 r. w bibliotece głównej w Małym Rudniku odbyła się niezwykła wystawa będąca pokłosiem warsztatów fotograficznych organizowanych w ramach tegorocznego projektu: "Pokaż, że do twarzy Ci z biblioteką". W otwarciu wystawy towarzyszyli nam zaproszeni na nią goście:  czytelnicy- bohaterowie wystawy, Joanna Zasada z grupą swoich uczniów. Wśród uczestników projektu znalazł się Pan Jacek Zyglewicz Zastępca Wójta Gminy Grudziądz. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Hanna Kołodziej Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz.

Do uczestnictwa w akcji promującej bibliotekę i czytelnictwo zaprosiliśmy mieszkańców gminy Grudziądz - naszych czytelników z książnicy w Małym Rudniku oraz filii w Mokrem, pozytywnie zainteresowanych ideą projektu, gotowych do wzięcia udziału w całym przedsięwzięciu. W rezultacie w zaplanowanych w bibliotece sesjach fotograficznych udział wzięły całe rodziny, a wśród uczestników akcji znaleźli się zarówno najmłodsi użytkownicy instytucji z rodzicami, jak i ich dziadkowie. Wystawa i zaprezentowane na niej zdjęcia zrodziły się w niezwykłej atmosferze, gdyż to dzieci - uczestnicy Fotoranków pod opieką prowadzącej warsztaty Joanny Zasady pracowały nad całym projektem. Przygotowywały plan zdjęciowy, pracowały z aparatem, wybierały poszczególne zdjęcia do powstałej wystawy:" Z biblioteką nam do twarzy".

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej pragnie bardzo podziękować Wszystkim osobom zaangażowanym w projekt, czytelnikom za zaufanie jakim obdarzyli bibliotekę i za każde dowody sympatii. To dzięki Państwu powstała ta wyjątkowa wystawa, która gości wśród regałów z książkami. Biblioteka czynimy starania, by była ona miejscem przyjaznym, do którego chce się iść i wracać,  jest nam niezmiernie miło kiedy tak się dzieje.

W podziękowaniu za uczestnictwo w całym wydarzeniu dyrektor biblioteki Monika Jolkowska-Przybył przekazała symboliczne upominki wszystkim gościom.

Wystawa będzie dostępna w bibliotece w Małym Rudniku do końca roku.
Źródło: http://www.malyrudnik.naszabiblioteka.com/

Data dodania 18.12.2017