czwartek, 28 marca 2024

Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Otwarcie drogi relacji Ruda-Sztynwag-Gogolin-Szynych

W dniu dzisiejszym, tj. 8 grudnia 2017 roku, o godz. 13:00 w obecności władz samorządowych, zaproszonych gości oraz mieszkańców odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie drogi Ruda-Sztynwag-Gogolin-Szynych. Realizacja tej ważnej - z punktu widzenia bezpieczeństwa przeciwpowodziowego mieszkańców sołectw zlokalizowanych nad rzeką Wisłą - inwestycji, była możliwa dzięki dofinansowaniu w wysokości 3 mln złotych w ramach „Programu Przebudowy Gminnej i Powiatowej infrastruktury drogowej” oraz środków z budżetu Gminy. Ponadto należy wspomnieć, iż w/w inwestycja znalazła się na pierwszym miejscu na liście projektów uzyskujących dofinansowanie w naszym województwie.  Było to możliwe m.in. dzięki  zawarciu porozumienia o partnerstwie z Gminą Miasto Grudziądz i Starostwem Powiatowym w Grudziądzu. Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim osobom, dzięki którym realizacja tej inwestycji była możliwa.

Data dodania 08.12.2017