sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Uroczyste przekazanie rowerów szkółce kolarskiej

6 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Rudniku dokonano uroczystego przekazania 8 rowerów MTB, kasków oraz strojów kolarskich szkółce kolarskiej Gminy Grudziądz działającej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa. Uroczystego przekazania Wójtowi Gminy Grudziądz Andrzejowi Rodziewiczowi dokonał Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego Marcin Drogorób.

Swoją obecnością zaszczycili nas również Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz Hanna Kołodziej, Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Kolarskiego Michał Marszałkowski, Prezes UKS Orion Gmina Grudziądz Adam Sieczkowski, Katarzyna Panter, Dyrektor SP Sztynwag, działacze i trenerzy oraz rodzice.

Przy okazji spotkania Wójt Gminy Grudziądz wręczył wyróżnienia tegorocznym medalistom Mistrzostw Polski.

Projekt Narodowy Program Rozwoju Kolarstwa skierowany jest do uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej. Treningi w szkółkach kolarskich są pierwszym etapem wyszukiwania przyszłych mistrzów. Kolejnym etapem jest wyłonienie wyróżniających się zawodników do Kolarskich Ośrodków Szkolenia Sportowego Młodzieży. Ostatnim etapem piramidy szkoleniowej są kadry narodowe.

Data dodania 08.12.2017