piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Podpisanie aktu notarialnego w sprawie zakupu domu Ludwika Rydygiera

Miło nam poinformować, że dziś, tj. 20.11.2017 r. dokonano podpisania aktu notarialnego w sprawie zakupu nieruchomości w której urodził się jeden z najwybitniejszych polskich lekarzy Ludwik Rydygier.

Głównym celem zakupu nieruchomości jest przywrócenie dworu do stanu z lat świetności. Rewitalizacja tego miejsca przyczyni się do promocji województwa Kujawsko-Pomorskiego, Gminy Grudziądz, a przede wszystkim przyniesie korzyści w postaci zachowania dziedzictwa kulturowego, działań mających na celu ochronę środowiska, czy też rozwoju gospodarczego i  turystycznego.

Tego samego dnia na zaproszenia Wójta Gminy Grudziądz Andrzeja Rodziewicza zorganizowano spotkanie z stronami transakcji, Zastępcą Wójta Jackiem Zyglewiczem, Przewodniczącą Rady Gminy Grudziądz Hanną Kołodziej, Radną Elżbietą Adamowską, Sołtysem Dusocina Piotrem Ossowskim, Dyrektorem SP Dusocin Jarosławem Durszewiczem i Elżbietą Miłkowską oraz pracownikami urzędu, którzy byli zaangażowani w przedsięwzięcie związane z nabyciem nieruchomości. Podczas spotkania dokonano krótkiego  podsumowania działań Gminy Grudziądz i jej mieszkańców, a także przedstawiono jakie możliwość niesie za sobą zakup Domu Ludwika Rydygiera.

Do dnia dzisiejszego dwór był w rękach prywatnych. Działania Wójta Gminy Grudziądz związane z zakupem zostały zapoczątkowane ponad dwa lata temu. Przez ten czas dokonano wielu czynności, które finalnie doprowadziły do nabycia nieruchomości.

Data dodania 20.11.2017