wtorek, 23 kwietnia 2024

Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki

Miło nam poinformować że Gmina Grudziądz otrzymała dofinansowanie w wysokości 928 400 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację projektu „Przebudowa boiska piłkarskiego wraz z budową zaplecza sanitarno-szatniowego w Węgrowie”

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa boiska trawiastego wraz z zapleczem socjalno-gospodarczym i oświetleniem. Obecnie boisko jest użytkowane przez lokalny klub piłkarski „LZS Węgrowianka Węgrowo”.
Prowadzone są na nim również zajęcia wychowania fizycznego dla uczniów pobliskiej szkoły podstawowej, która liczy ok 80 dzieci.
Głównym celem inwestycji jest jednak zabezpieczenie obiektu, którego klub potrzebuje do odbywania treningów i meczy we wszystkich grupach wiekowych. „LZS Węgrowianka Węgrowo” jest jedynym klubem sportowym w gminie Grudziądz.

W ramach inwestycji planuje się kompleksową przebudowę istniejącej infrastruktury. Boisko trawiaste ma wymiary 105x68 m. Po realizacji inwestycji, będzie posiadało pole do gry w piłkę nożną ze strefami bezpieczeństwa. W ramach inwestycji konieczne jest położenie nowej płyty boiska o nawierzchni trawiastej - sianej wraz z oświetleniem w postaci masztów z lampami LED, bez dostosowania do transmisji telewizyjnych oraz monitoringu CCTV. Płyta boiska ma być odwadniana systemem drenarskim z odprowadzeniem do studni chłonnych, a nawadniana systemem automatycznym zapewniającym utrzymanie odpowiednich parametrów. Uzupełnieniem dla boiska głównego będą ławki rezerwowych oraz dwie trybuny wykonane ze stalowych profili zamkniętych z plastikowymi siedziskami. Każda trybuna wyposażona będzie również w stopki regulacyjne oraz bariery ochronne od tyłu i z boku trybuny. Nawierzchnia boiska obramowana będzie obrzeżem betonowym o wymiarach 30x8cm. Wyposażeniem boiska do piłki nożnej będą stacjonarne bramki aluminiowe do piłki nożnej o wymiarach 7,32x2,44 m, boisko będzie również wyposażone w piłkochwyty za liniami bramkowymi. Budynek socjalno-gospodarczy będzie miał powierzchnię użytkową 124,24m2 (+30 m2) . Znajdą się tam takie pomieszczenia, jak: dwie łaźnie, dwie szatnie o wielkości 14,43 i 10,08 m2, trzy pomieszczenia WC, w tym jedno dla niepełnosprawnych, pomieszczenie gospodarcze, porządkowe oraz biuro sędziów i trenerów.

Lista projektów

Data dodania 26.10.2017