sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Domowe żłobki w Gminie Grudziądz

We wrześniu 2017 r. w drodze konkursu zostali wyłonieni trzej dzienni opiekunowie: dwoje w Wałdowie Szlacheckim oraz jeden w Dusocinie. Wybrano te lokalizacje ze względu na zainteresowanie tą formą opieki w/w miejscowościach.

W chwili obecnej są jeszcze wolne miejsca u opiekunów dziennych. Rodzice, którzy zdecydują się powierzyć swoje dziecko pod opiekę dziennego opiekuna zobowiązani są do zapoznania się z regulaminem rekrutacji oraz do złożenia formularza rekrutacyjnego.

Dzienny opiekun to osoba, która:
  • posiada kwalifikacje i kompetencje do sprawowania opieki,
  • podlega obowiązkowym badaniom sanitarno-epidemiologicznym (zgodnie z ustawą
    z dnia 5 grudnia 2008r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych
    u ludzi),
  • sprawuje opiekę nad dziećmi w lokalu mieszkalnym zweryfikowanym pod kątem przydatności i bezpieczeństwa,
  • zapewnia dziecku opiekę w warunkach bytowych zbliżonych do warunków domowych,
  • sprawuje opiekę przez 5 dni w tygodniu.
Dlaczego warto skorzystać z opieki u dziennego opiekuna:
  • Dzienny opiekun jest alternatywą wobec instytucjonalnej opieki (np. żłobków) formą opieki nad dziećmi do lat 3,
  • możliwość powierzenia dziecka pod opiekę wykwalifikowanego Dziennego opiekuna nawet do 10 godzin dziennie,
  • kameralna forma sprawowania opieki nad dziećmi (do 5 dzieci pod opieką Dziennego opiekuna),
  • relatywnie niskie koszty związane ze sprawowaniem opieki przez Dziennego opiekuna,
  • bieżący monitoring opieki nad dziećmi przez pracowników Urzędu Gminy.

Treść zarządzenia i formularz rekrutacyjny

Data dodania 23.10.2017