czwartek, 25 kwietnia 2024

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Uroczystość otwarcia boiska sportowego w Szynychu

W sobotę 30 września w Szynychu odbyło się uroczyste otwarcie boiska sportowego. Podczas uroczystości Sołtys Szynycha Malwina Kubny podziękowała wszystkim mieszkańcom za wkład jaki wnieśli w przedsięwzięcie budowy boiska i infrastruktury towarzyszącej, tj. wiaty, przekazując na ich ręce pamiątkową tablicę z krótką sentencją:

„Nie pytali co Szynych może zrobić dla nich, ale co oni mogą zrobić dla Szynycha”.

Nie zabrakło również podziękowania w stronę samorządu Gminy Grudziądz, który sfinansował część materiałów jakie pochłonęła inwestycja.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Przewodnicząca Rady Gminy Hanna Kołodziej, Sołtys Szynycha Malwina Kubny oraz mieszkańcy Szynycha.

Po uroczystym otwarciu rozegrano Mecz Towarzyski o Puchar Sołtyski Szynycha. Mecz rozegrały dwie drużyny składające się z mieszkańców Szynycha i okolic z podziałem na zespół młodszych i starszych zawodników. Emocjonująca rywalizacja zakończyła się wynikiem 3:2 dla młodszego zespołu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięska drużyna Puchar Sołtyski Szynycha.

Data dodania 02.10.2017