czwartek, 25 kwietnia 2024

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

XLV Sesja Rady Gminy Grudziądz

Dziś tj. 29.09.2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Rudniku odbyła się XLV Sesja Rady Gminy Grudziądz.

Sesję rozpoczęto od przywitania delegacji z partnerskiej miejscowości Winniki z Ukrainy, tj. Mera Winnik Vladimira Kvurta oraz Radcę Prawnego Mariannę Krychkovską. Złożono podziękowania dla dyrektorów szkół z terenu naszej gminy, którzy odeszli na emeryturę, bądź zakończyli swoją kadencję, tj. podziękowano Elżbiecie Miłkowskiej, Teresie Rathsmann-Dziemiaczuk, Urszuli Neidenberger oraz Mariuszowi Tomczykowi. Podczas sesji podsumowano również konkurs na najpiękniejszą zagrodę siedliskową i gospodarstwo rolne pn. „Piękna Zagroda”. Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz wraz z Radnym Tadeuszem Zamyślewskim wręczyli laureatom pamiątkowe nagrody.

Podczas sesji obecnych było 14 radnych, na sekretarza obrad wybrano radną Bożenę Dzieżyńską. Radni podjęli uchwały w sprawie:

1)      zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na 2017 rok,

2)       udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Grudziądzkiego z przeznaczeniem na remont nawierzchni drogi powiatowej nr 1399C relacji Marusza – Skarszewy – Turznice,

3)      udzielenia dotacji celowej dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Piaskach,

4)      uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego

we wschodniej części obrębu Mokre, Gmina Grudziądz,

5)      uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego
w środkowej części obrębu Nowa Wieś, Gmina Grudziądz,

6)      uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego

w północnej części obrębu Nowa Wieś, Gmina Grudziądz,

7)      uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu obejmującego

działki nr 13/1, 44, 46/1, 46/2, 269/14, 269/14, 269/15, 269/16, 269/17, 273/3 i 273/5,

obręb Węgrowo, gmina Grudziądz,

8)      nadania nazwy ulicy drodze wewnętrznej;

9)      nadania nazwy ulicy drodze wewnętrznej;

10)  nadania nazwy ulicy drodze wewnętrznej;

11)  pozbawienia dróg kategorii drogi gminnej;

12)  określenia przystanków komunikacyjnych na terenie Gminy Grudziądz oraz warunków
i zasad korzystania z tych przystanków,

13)  zasad udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycielom zajmującym stanowiska kierownicze,

14)  regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania dodatków oraz niektórych składników wynagrodzenia dla nauczycieli zatrudnionych w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Grudziądz.

XLV Sesja Rady Gminy Grudziądz została oprawiona wspaniałym występem artystycznym uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Węgrowie, prowadzonej przez Fundację Rozwoju Edukacji Najmłodszych, za który serdecznie dziękujemy.

Data dodania 29.09.2017