piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Uroczyste podpisanie umowy na budowę sieci wod-kan w Kobylance i Maruszy

Wczoraj tj. 6 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie inwestycji w ramach operacji typu ,,Gospodarka wodno-ściekowa", poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”  objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W podpisaniu umów wzięli udział przedstawiciele 73 gmin. Gminę Grudziądz reprezentował Zastępca Wójta Gminy Grudziądz Jacek Zyglewicz oraz Kierownik Referatu Finansów i Podatków Dorota Kruczkowska.

Zadanie, na które Gmina Grudziądz otrzyma dofinansowanie nosi nazwę „Budowa sieci wodociągowej połączenie Kobylanki z Maruszą oraz budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Marusza”. Inwestycja zostanie podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap dotyczy prac w Kobylance, polega na budowie sieci kanalizacyjnej o długości 1500mb i sieci wodociągowej o długości 1270mb, planowane zakończenie prac to kwiecień 2019 roku. Drugi etap dotyczy Maruszy, polega na budowie sieci kanalizacyjnej o długości 2200mb i sieci wodociągowej o długości 1630mb, planowane zakończenie prac to czerwiec 2019 roku.

Gmina Grudziądz otrzyma dofinansowanie w wysokości 682.302,00 zł do stanowi 63,63% całkowitych kosztów kwalifikowalnych inwestycji.

Data dodania 07.07.2017