środa, 24 kwietnia 2024

Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

XXXIX Sesja Rady Gminy Grudziądz

Dziś (tj. 27 kwietnia 2017 r.) odbyła się XXXIX Sesja Rady Gminy Grudziądz. Podczas sesji obecnych było 14 radnych, na sekretarza obrad wybrano radnego Czesława Wojtowicza.

Radni podjęli uchwały w sprawie:

1) regulaminu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego oraz kryteriów ofert;

2) przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w zachodniej części obrębu Lisie Kąty, Gmina Grudziądz;

3) uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego we wschodniej części obrębu Mokre oraz środkowej części obrębu Węgrowo, gmina Grudziądz;

4) uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego  dla obszaru Gminy Grudziądz położonego w północnej części obrębu geodezyjnego Zakurzewo;

5) określenia zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami gminy Grudziądz;

6) wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości przez Gminę Grudziądz;

7) wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości gruntowej;

8) zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Grudziądz.
9) wystąpienia z wnioskiem o utworzenie Parku Krajobrazowego Góry Łosiowe.

Podczas sesji przedstawiono również informację dotyczącą osiągniętego wyniku finansowego i realizowanych zadań w 2016 roku oraz najważniejsze zamierzenia na 2017 rok Spółki Geotermia Grudziądz, którą przedstawił prezes zarządu Piotr Drzymalski(Gmina Grudziądz posiada 4% udziałów w spółce). Ponadto złożono sprawozdanie z realizacji programu współpracy Gminy Grudziądz z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za rok 2016.

Data dodania 27.04.2017