czwartek, 18 kwietnia 2024

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Uroczyste podpisanie umów na rozwój infrastruktury drogowej

W piątek 21 kwietnia w Kujawsko - Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podpisanie umów w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. W uroczystości wzięli udział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, wicewojewoda Józef Ramlau oraz przedstawiciele dziewięciu samorządów, które w ramach pierwszej transzy otrzymały dofinansowanie.

Po podpisaniu umów Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz wygłosił przemówienie w imieniu gmin, które otrzymały dofinansowanie na rozwój infrastruktury drogowej.

Gmina Grudziądz otrzymała dofinansowanie na obecnie trwającą rozbudowę dróg gminnych relacji Ruda–Szynych na kwotę 3 000 000 zł.
W ramach pierwszej transzy rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej do samorządów trafiło 20 319 416,00 zł.

Data dodania 22.04.2017