sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Umiem Pływać w Gminie Grudziądz

Od marca w Gminie Grudziądz realizowany jest program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. To kolejna inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki, która ma za zadanie upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz nabycie przez nich podstawowych umiejętności pływania. Projekt jest adresowany do uczniów szkół podstawowych klas I – III.  Gmina Grudziądz uczestniczy w projekcie jedną 15-osobową grupą uczniów z Zespołu Szkół z Piask. Zajęcia odbywają się w każdy piątek na basenie na osiedlu Lotnisko w Grudziądzu. Podczas przerwy wakacyjnej Gmina Grudziądz podejmie działania zmierzające do utworzenia kolejnych grup projektowych.

Przypominamy, że w naszej gminie realizowane są również inne projekty MSiT: Narodowy Program Rozwoju Kolarstwa, Lekkoatletyka dla każdego oraz Szkolny Klub Sportowy.

Data dodania 12.04.2017