czwartek, 28 marca 2024

Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Uroczystość otwarcia hali sportowo - widowiskowej w ZS Ruda

Dziś 7 kwietnia w Zespole Szkół w Rudzie odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowo – widowiskowej. Budowa hali rozpoczęła się we wrześniu 2015 roku. Łączny koszt budowy to ponad 3.5 mln złotych, z czego pond 1 milion złotych stanowi dofinansowanie ze środków funduszu rozwoju kultury fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki, zadania inwestycyjnego w ramach programu rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej.

W uroczystość wzięli udział m.in. Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Senator Andrzej Mioduszewski, Dyrektor Zespołu Szkół w Rudzie Mariusz Tomczyk, Dyrektor Delegatury Kujawsko – Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu Dariusz Zgrabski, Prezydent Grudziądza Robert Malinowski, Zastępca Wójta Gminy Grudziądz Jacek Zyglewicz, Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz Hanna Kołodziej, Radni Powiatu Grudziądzkiego: Maria Malinowska, Jerzy Wołoszyn i Marcin Dziadzio, Ks. Bogdan Tułodziecki, Radni i Sołtysi Gminy Grudziądz, Dyrektorzy: szkół, biblioteki, GOK, uczniowie, Rada Rodziców oraz emerytowani nauczyciele ZS Ruda.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Wójt Gminy Grudziądz, Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz, Dyrektor Szkoły, Przewodnicząca Rady Rodziców, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Tą radosną i podniosłą chwilę uświęcił ks. Bogdan Tułodziecki, który poświęcił nowy obiekt sportowy. Zebrani goście mieli zaszczyt i okazję obejrzeć perfekcyjnie dopracowany program artystyczny przedstawiony w formie relacji sportowej, która opowiadała głównie o osiągnięciach sportowych uczniów Zespołu Szkół w Rudzie. Na zakończenie został  zaprezentowany pokaz Kyokushin Karate przez pasjonatów szkoły Janusza Kalamarskiego.

Z pewnością oddanie nowej hali najbardziej ucieszyło uczniów Zespołu Szkół w Rudzie, którzy najczęściej będą z niej korzystać.

Słowo od Wójta Gminy Grudziądz Andrzeja Rodziewicza:

Dzisiejsze, jakże wyjątkowe wydarzenie jest dedykowane przede wszystkim dla uczniów i społeczności Gminy Grudziądz, a także dla całej Polski ponieważ każda taka inwestycja w to inwestycja w młodzież, czyli w naszą przyszłość. Nic tak nie rozwija dziecka jak różnorodne formy aktywności fizycznej, które odgrywają w naszym życiu ogromną rolę. Jak wszyscy doskonale wiemy, ruch wpływa przede wszystkim na rozwój psychofizyczny, kształtuje charakter i dzięki endorfinom zapewnia bardzo dobre samopoczucie. Ponadto aktywność fizyczną można traktować jako najbardziej dostępny sposób na uniknięcie wielu schorzeń.

Nowa hala sportowa daje ogrom szans i możliwości. Dzięki temu obiektowi młodzi i uzdolnieni sportowcy z terenu Gminy Grudziądz będą mogli w komfortowy sposób rozwijać swoje talenty. W tym momencie warunki przeprowadzania zajęć wychowania fizycznego i różnorodnych form aktywności fizycznej w Zespole Szkół w Rudzie wzniosły się wyżyny.

Lokalna społeczność długo czekała na ten moment i mam nadzieję, że ten czas wpłynął tylko i wyłącznie na zaostrzenie zapału do waszej aktywności fizycznej.

Hala nie była budowana z dnia na dzień. Jej powstanie to niewątpliwie nasz wspólny sukces. Bowiem została ona wybudowana przy zaangażowaniu wielu osób. To efekt długich starań. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, który włożyli swoją cegiełkę  w jej powstanie.

Nowa hala ma służyć wam, drodzy uczniowie. Życzę aby ten obiekt przyczynił się do waszego wszechstronnego rozwoju fizycznego, być może właśnie tu rozpocznie się wasza sportowa przyszłości.”

Data dodania 07.04.2017