Gmina Grudziądz Wyjątkowa z natury

sobota, 16 lutego 2019

Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany

Strefa ekonomiczna w każdej gminie

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

15 czerwca 2018 r. w Toruniu w ramach rządowej inicjatywy wspierania nowych inwestycji odbyło się spotkanie pt. „Strefa w każdej gminie” poświęcone wejściu w życie nowych przepisów związanych z SSE (Specjalna Strefa Ekonomiczna).

Specjalne Strefy Ekonomiczne to wydzielone obszary objęte wsparciem, na których przedsiębiorcy mogą prowadzić działalność gospodarczą na preferencyjnych warunkach. Obecnie obszar SSE wynosi zaledwie 25 tys. ha, czyli około 0,08% powierzchni kraju. Po wejściu w życie nowych przepisów zniesione zostaną dotychczasowe granice SSE. To oznacza, że każdy przedsiębiorca, niezależnie od lokalizacji firmy lub inwestycji, będzie mógł wystąpić z wnioskiem o wsparcie w postaci pomocy publicznej polegającej na zwolnieniu od podatku dochodowego. Zgodnie z założeniami rządu całe terytorium kraju będzie jedną wielką specjalną strefą ekonomiczną. Skrócony zostanie również czas wydania decyzji o wsparciu z 2 lat do 14 dni.

Planowany termin wejścia w życie nowej ustawy to lipiec 2018 r.

Poniżej zasady wspierania inwestycji przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną (pobierz), w której obszarze oddziaływania znajduje się także Gmina Grudziądz: